fbpx
Vyberte stranu

Za vôňou agátov

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
  • Soľný dom, V. Trakany
  • Sennyeyovský kaštieľ, Biel
  • Most sv. Gottharda, Leles
  • Gastronómia v M. Horeši

PROGRAM

Vôňa rozkvitnutých agátov láka v máji do romantického prostredia agátového hája na juhu Košického regiónu. Zlákať sa teda necháme aj my. Čakať nás bude degustácia u miestneho vinára, tradičný horešský béleš a nazrieme aj do jedinečnej tufovej pivničky v Malom Horeši. Vo Veľkých Trakanoch navštívime Soľný dom mapujúci históriu dovážania a využívania soli. Uvidíme aj Sennyeyovský kaštieľ v Bieli a gotický Most sv. Gottharda v Lelesi.

4. MÁJ 2019

Odchod autobusu je o 8:00 z parkoviska pri Jumbo centre v Košiciach.

Predpokladaný návrat do Košíc – okolo 18:00.

Soľný dom vo Veľkých Trakanoch

V blízkosti neskorobarokovej budovy bývalého Soľného úradu bol pôvodne prístav pre lode a plte, zvážajúce soľ z Východných Karpát. Dnes nás na tomto mieste okrem expozície tradícií ťažby soli zaujme aj výstava umenia rezieb z rohoviny, etnografie a miestopisy obce a okolia či múzeum soľnej cesty po Tise.

Sennyeyovský kaštieľ | Biel

V hraničnom trojuholníku Slovenska, Maďarska a Ukrajiny objavíme kaštieľ, ktorý dal pravdepodobne vybudovať László Sennyey v roku 1781. Budovu kaštieľa obklopuje anglický park s rozlohou 3,5 hektára, v ktorom sa nachádzajú sto- a viacročné jasene, platany a iné vzácne stromy.

Most sv. Gottharda v Lelesi

Gotický kamenný most zo 14. storočia kedysi premosťoval rieku Tisu. Dnes táto 70 metrov dlhá stavba preklenuje suché koryto. Dokladuje, kadiaľ tiekla rieka. Je jedným z najstarších mostov na Slovensku.

Gastronomické špeciality Malého Horeša

Čaká vás aj ochutnávka prírodných malohorešských vín a tradičného koláča – béleša.

Cena výletu

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka Soľného domu a Sennyeyovského kaštieľa, gastrozážitok – degustácia vín a horešských bélešov.

Do výletu ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu: Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Plnou parou za svetovým dedičstvom | 18.5.

Jednodňový výlet nostalgickým vlakom
Viac info
Share This