fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

25. SEPTEMBER 2021

Za UNESCOm na Zemplín

  • ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00

Našim cieľom je východ východu: najskôr si obzrieme maličkú pohraničnú dedinku so svetovým dedičstvom v srdci, doprajeme si letný oddych pri vode v Beňatine a nakoniec sa prejdeme k tretiemu najväčšiemu prírodnému jazeru na Slovensku. No povedzte, prečo by ste mali vysedávať doma?

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

Gréckokatolícky Chrám Prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej

je postavený takmer výlučne z dreva a okrem toho je najvýchodnejším spomedzi všetkých slovenských drevených kostolíkov zapísaných na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Beňatinský lom

pripomína slávne Plitvické jazerá. V obci Beňatina, v Sobraneckom okrese, je ukrytá nádherná prírodná pamiatka – tyrkysové jazierko v bývalom lome. Populárny je pohľad na travertínovú stenu, na ktorej akoby bola znázornená veľryba. Ide o odtlačok pradávneho tvora, alebo len o hru farieb vo vrstvách horniny? To už nechávame na vaše posúdenie. Jazierko pri Beňatine je čoraz navštevovanejšie, určite by teda nemalo chýbať ani vo vašej turistickej „zbierke“.

MorsKé oko

je najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku a tretie najväčšie prírodné jazero krajiny. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, ktorý je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Podmienky účasti (COVID19 pravidlá)

Vzhľadom k aktuálnym opatreniam by sme Vás radi požiadali o dodržiavanie protiepidemiologických opatrení podľa Vyhlášky č. 241 (Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí) zo dňa 12.8. 2021, v platnosti od 16.8.2021.

 

Účasť na jednodňových autobusových výletoch

Opálové bane a svedkovia plynúceho času 11.9.2021

Za Unescom na Zemplín 25.9.2021

Prechádzka vinicami 2.10.2021

Ci béby! 9.10

 

organizovaných KRT je povolená len pre osoby  plne očkované proti  ochoreniu COVID-19.

 

 Za osobu v režime „plne očkovaná“ sa na účely tejto vyhlášky považuje:

  • a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
  • b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,
  • c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID19, alebo
  • d) osoba do 12 rokov veku.

Vyhláška stanovuje povinnosť preukázať sa potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19. Uvedené potvrdenie je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ, ak je vydaný; v opačnom prípade je potrebné tieto skutočnosti preukazovať dokladom, z ktorého je určiteľná identita preukazujúcej sa osoby.

Organizátor hromadného podujatia je oprávnený požadovať od osoby vstupujúcej do priestorov hromadného podujatia predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností, do tohto dokladu je koordinátorka výletu oprávnená nahliadnuť.

Pri nástupe do autobusu je povinné použiť dezinfekciu na ruky, taktiež pri vstupoch do jednotlivých pamiatok. Prosíme Vás o dodržanie obsadenia rovnakých sedadiel počas prepravy. Počas celého výletu je nevyhnutné použiť ochranu horných dýchacích ciest, chrániť seba a spolucestujúcich. Prosíme Vás, aby ste konzumáciu jedla nechali na čas na to vyhradený. Pri dodržiavaní pitného režimu Vás prosíme o zloženie si ochrany dýchacích ciest len na nevyhnutný čas.

Organizátor je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov. Zoznam účastníkov bude po tejto dobe zlikvidovaný. Prosíme Vás o akceptovanie rozdelenie do skupín koordinátorkou pri návšteve pamiatok podľa konkrétnych požiadaviek. Počas programu výletu dbajte o dodržiavanie bezpečnostných rozostupov vo vnútorných ale aj vo vonkajších priestoroch. Veríme, že sa nám spoločnými silami podarí absolvovať výlety nie len zážitkovo hodnotne, zaujímavo ale aj bezpečne.

Ďakujeme Vám za Vašu ochotu a obozretnosť a prajeme krásny výlet.

 

VYHLÁŠKA 241 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_241.pdf?fbclid=IwAR21vPgd-NnNxkXgKEfsR8RLvaLcsRqRVmoURz57ljQbk0r3cMGCaCVj8rE

 

V prípade ak ste si vstupenky zaobstarali v čase pred platnosťou Vyhlášky 241, resp. v čase pred zverejnením tohto usmernenia (16.8.2021) a nespĺňate podmienky účasti na výlete v čase jeho konania, prosím kontaktujte nás mailom vylety@kosiceregion.com, telefonicky na číslach: +421 55 3050 530, +421 907 964 316 alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

 

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka Morského oka, komentovaná prehliadka Chrámu prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej, návšteva jazera Beňatina. Na výlet si zabezpečte občerstvenie a pitný režim.

Ďalšie výlety, ktoré by vás mohli zaujímať

Prechádzka vinicami

2. OKTÓBER 2021

  • Kaštieľ v Borši
  • Zlatá Putňa – Viničky
  • OZ Tokajský strapec

Ci béby!

9. OKTÓBER 2021

  • Vinohradnícka oblasť Tokaj

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This