fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

25. SEPTEMBER 2021

Za UNESCOm na Zemplín

  • ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00

Našim cieľom je východ východu: najskôr si obzrieme maličkú pohraničnú dedinku so svetovým dedičstvom v srdci, doprajeme si letný oddych pri vode v Beňatine a nakoniec sa prejdeme k tretiemu najväčšiemu prírodnému jazeru na Slovensku. No povedzte, prečo by ste mali vysedávať doma?

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

Gréckokatolícky Chrám Prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej

je postavený takmer výlučne z dreva a okrem toho je najvýchodnejším spomedzi všetkých slovenských drevených kostolíkov zapísaných na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Beňatinský lom

pripomína slávne Plitvické jazerá. V obci Beňatina, v Sobraneckom okrese, je ukrytá nádherná prírodná pamiatka – tyrkysové jazierko v bývalom lome. Populárny je pohľad na travertínovú stenu, na ktorej akoby bola znázornená veľryba. Ide o odtlačok pradávneho tvora, alebo len o hru farieb vo vrstvách horniny? To už nechávame na vaše posúdenie. Jazierko pri Beňatine je čoraz navštevovanejšie, určite by teda nemalo chýbať ani vo vašej turistickej „zbierke“.

MorsKé oko

je najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku a tretie najväčšie prírodné jazero krajiny. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, ktorý je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka Morského oka, komentovaná prehliadka Chrámu prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej, návšteva jazera Beňatina. Na výlet si zabezpečte občerstvenie a pitný režim.

Ďalšie výlety, ktoré by vás mohli zaujímať

Prechádzka vinicami

2. OKTÓBER 2021

  • Kaštieľ v Borši
  • Zlatá Putňa – Viničky
  • OZ Tokajský strapec

Ci béby!

9. OKTÓBER 2021

  • Vinohradnícka oblasť Tokaj

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This