fbpx
Vyberte stranu

Za hodinu do Jeruzalema

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
  • Spišská Kapitula
  • Pažica
  • Sivá Brada

PROGRAM

Neďaleko historickej dominanty celého kraja, Spišského hradu, sa nachádza vskutku zaujímavé miesto. Zrejme najstaršiu kalváriu na Slovensku vytvorili naši predkovia niekoľko storočí dozadu. Priestorovo ju v krajine usporiadali tak, aby presne kopírovala jeruzalemskú krížovú cestu. Tento výlet je jedinečnou príležitosťou dozvedieť sa o Spišskom Jeruzaleme veci, ktoré nepozná ani Google.

14. SEPTEMBER 2019

Odchod autobusu je o 8:15 z parkoviska pri Jumbo centre v Košiciach

Predpokladaný návrat do Košíc – okolo 18:00.

Spišská Kapitula Chrám sv. Martina

východoslovenský „malý Vatikán“ predstavuje komplex vzácnych objektov slúžiacich na vykonávanie duchovných a administratívnych funkcií Spišského biskupstva. Vzácnosťou je celkový charakter cirkevného mestečka. Milovníkov sakrálnych pamiatok poteší možnosť prehliadky Katedrály sv. Martina, románskej trojloďovej stavby z prvej polovice 13. storočia.

 

Pažica

Lokalita v tesnej blízkosti Spišskej Kapituly, kde sa nachádzajú pozostatky krížovej cesty typu Calvario Jerusalem s kaplnkami rozmiestnenými tak, ako v čase Ježiša Krista v Jeruzaleme. Prehliadkovú trasu Spišského Jeruzalema absolvujeme spolu s odborníkom, ktorý odhalí všetky taje tohto posvätného miesta.

Sivá Brada

zaujímavým miestom na konci trasy je Kaplnka sv. Kríža, stojaca na stále živom, rastúcom travertínovom kopci Sivá Brada. V blízkosti sa nachádzajú klokotajúce jazierka s malým gejzírom.

Cena výletu

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka Katedrály sv. Martina, odborne komentovaná prehliadka konceptu „Spišský Jeruzalem“ na Pažici, kaplnka sv. Kríža na Sivej Brade.

Do výletu ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu: Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Za UNESCOM do Jasova | 21.9.

VLAKOM ZA UNESCOM
Viac info
Share This