Vlakom na Spišský Jeruzalem

VLAKOM ZA UNESCOM
 • Spišský hrad
 • Spišské Podhradie
 • Spišská Kapitula
 • Podujatie Spišský Jeruzalem

PROGRAM

Na východnom Slovensku niet iného miesta, kde by na vás z každej strany tak veľmi dýchala stredoveká atmosféra. Spišský hrad je jednou z najvyhľadávanejších turistických atrakcií na Slovensku. Viete ale, že neďaleko hradu sa nachádza najstaršia kalvária na Slovensku, ktorá kopíruje jeruzalemskú krížovú cestu? Každoročne sa tu navyše koná kultúrno-duchovný festival s rovnakým názvom: Spišský Jeruzalem. Vyberte si, či deň strávite na tomto spirituálnom mieste, alebo radšej poznávaním Spiškého hradu a jeho okolia.

25. MÁJ 2019

Odchod z Košíc o 7.50 hod. predpokladaný návrat 17:08 hod.

Spišský hrad 

je najväčším stredovekým hradom v strednej Európe. Jeho počiatky siahajú do 12. storočia a stojí na pozostatkoch staršieho slovanského hradiska. Zaujímavosťou je originálne kamenné dielo – geoglyf, na svahu Spišského hradu, kopírujúce obrázok koňa z keltskej mince nájdenej na tomto území a vystavenej v hradných interiéroch.

Spišský Jeruzalem

Kultúrno – duchovný festival Spišský Jeruzalem, sväté omše, ale aj bohatý kultúrny program v podobe bábkových a divadelných predstavení, vystúpení speváckych zborov, piesňových a organových recitálov i koncertov. V rámci sprievodného programu sú pripravené terénne exkurzie po pamiatkach UNESCO.

Program výletu:

 • 11:00 Pamiatky UNESCO Terénne exkurzie – prehliadka historických, prírodných a kultúrnych pamiatok v Spišskom Jeruzaleme Lektori: Mgr. Vladimír Olejník (archivár, Spišské biskupstvo) RNDr. Marta Nižňanská (botanička, Múzeum Spiša) RNDr. Pavol Chromý (krajinný ekológ, Múzeum Spiša) Miesto začiatku exkurzie: Hodinová veža, Spišská Kapitula
 • 14:00 Komentovaná prehliadka mesta Spišské Podhradie,historické pamiatky mesta Spišské Podhradie.

  Začiatok exkurzie: Mariánsky stĺp na Mariánskom námestí v Spišskom Podhradí.

Individuálny program:

 • Prehliadka Spišského hradu
 • Dreveník
 • Sobotisko

Cena výletu

Deti do 6 rokov cestujú zdarma, avšak bez nároku na miesto na sedenie vo vlaku.

Cena výletu zahŕňa: nostalgickú jazdu vlakom na trase Košice – Margecany – Spišské Podhradie a späť.

Nostalgickým vlakom cestujete v zmysle „Prepravného poriadku pre dopravu osôb nostalgickými vlakmi ŽSR“. Práva a povinnosti cestujúcich i dopravcu si prosím pred odchodom vlaku prečítajte tu.

Na jazdu nostalgickým vlakom nie je možné si uplatniť inú zľavu, ako zľavy uvedené organizátorom.

Do výletu ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu: Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Cestovanie v čase | 1.6.

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
Viac info
Share This