fbpx
Vyberte stranu

Spišské topky

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
  • Kaštieľ v Markušovciach
  • Letohrádok Dardanely
  • Kostol sv. Ducha v Žehre
  • Spišská Kapitula
  • Kaštieľ v Hodkovciach

PROGRAM

Spišský hrad už určite máte opozeraný. Poznáte ale ďalšie, nemenej fascinujúce miesta v jeho blízkom okolí? Skvost rokokovej architektúry u nás – letohrádok Dardanely v Markušovciach, kaštieľ v Hodkovciach, Kostol sv. Ducha v Žehre a napokon Katedrála sv. Martina v Spišskej Kapitule. Vyberte sa s nami na miesta, ktoré nenavštívite každý deň.

22. JÚN 2019

Odchod autobusu je o 8:00 z parkoviska pri Jumbo centre v Košiciach

Predpokladaný návrat do Košíc – okolo 18:00.

Kaštieľ v Markušovciach

Expozícia nábytkového umenia a interiérových doplnkov z čias klasicizmu, empíru a biedermeieru.

Letohrádok Dardanely

Jediná expozícia klávesových hudobných nástrojov svojho druhu na Slovensku. Letohrádok obklopuje príjemný francúzsky park s terasami.


Kostol sv. Ducha v Žehre

Neprehliadnuteľný biely klenot, ktorý vo svojich útrobách ukrýva poklady histórie, stredoveké fresky z obdobia od konca 13. do 15. storočia. Vežu starobylého kostolíka z 13. storočia zakrýva drevená kupola netradičného cibuľovitého tvaru.

Katedrála sv. Martina, Spišská Kapitula

Východoslovenský “malý Vatikán” predstavuje komplex vzácnych objektov slúžiacich na vykonávanie duchovných a administratívnych funkcií Spišského biskupstva. Vzácnosťou je celkový charakter cirkevného mestečka. Milovníkov sakrálnych pamiatok poteší možnosť prehliadky Katedrály sv. Martina, románskej trojloďovej stavby z prvej polovice 13. storočia.

Kaštieľ v Hodkovciach

Je otvorený v rámci sociálneho turizmu. V kaštieli žijú klienti s duševným postihnutím, ktorí spolu so zamestnancami udržiavajú a zveľaďujú celý areál, rozsiahly francúzsky park so štyrmi mytologickými sochami, kaplnku z roku 1803, rodinný cintorín Csákyovcov a zvyšky drobných romantických architektúr.

Cena výletu

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka katedrály sv. Martina, a kostola sv. Ducha v Žehre, prehliadka kaštieľa v Markušovciach a Letohrádku Dardanely.

Do výletu ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu: Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Za Majstrom Pavlom | 29.6.

Jednodňový výlet nostalgickým vlakom
Viac info
Share This