fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

26. JÚN 2021

Rajské žihadlá

  • ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00
  • Možnosť prístupu v Prešove

Božský pokoj a harmónia v panenskej prírode Slovenského raja, absolútne ticho rušené len bzukotom včiel a žblnkotom vlniek horského potoka. Čo poviete? Zvládli by ste túto dávku pokoja? Ak áno, máme pre vás tip!

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

Ekovčelnica Včely Raja

Ak vás zaujal a učaroval vám záhadný život včiel, ich správanie a rituály, alebo ste len milovníkom sladučkého medu, môžete s nami navštíviť ekovčelnicu Včely raja, kde sa včielky chovajú „trocha inak“ – prívetivo. Spoznajte včelstvo v jeho prirodzenom prostredí, jeho správanie a život skoro bez zásahu človeka. Bezpečné pozorovanie včelieho diela v krásnom prostredí Slovenského raja,  množstvo informácii o dôležitosti včelstiev v ekosystéme, oboznámenie sa s blahodarnými účinkami apiterapie – to všetko v lokalite Pamulová  v Hrabušiciach. Pred ďalším bodom nášho výletu sa občerstvíme a posilníme v lokálnej reštaurácii v blízkom okolí.

Náučný chodník v doline Blajzloch

vedie rozprávkovým jedľovým lesom, lemovaný žblnkotajúcim Štvrtockým potôčikom, v dĺžke 1,4 km a minimálnym prevýšením. Pokojný dej tohto romantického príbehu vrcholí pri jazierku Blajzloch s ostrovčekom a lavičkou na odpočinok, relax, snívanie… Horská lesnatá dolina Blajzloch v strednej časti Slovenského raja, východne od Vernára s úplne ľahkým terénom je ideálna naozaj aj pre menej zdatných turistov.

Podmienky účasti (COVID19 pravidlá)

Tešíme sa, že epidemiologická situácia nám dovolila opäť realizovať obľúbené výlety. Hoc epidémia momentálne hlási ústup, opatrnosť a obozretnosť by nás mali sprevádzať naďalej. Vzhľadom k aktuálnym opatreniam by sme Vás radi požiadali o dodržiavanie protiepidemiologických opatrení podľa Vyhlášky č. 216 (Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí) zo dňa 10. júna 2021, v platnosti od 14.6.2021.

Účasť na výlete nie je povolená pre osoby, ktoré sa pri vstupe na hromadné podujatie nepreukážu negatívnym výsledkom RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hodín.

Podľa § 7, Spoločné ustanovenia:
Podmienku negatívneho výsledku testu na ochorenie COVID-19, je možné nahradiť potvrdením o vakcinácii proti ochoreniu COVID – 19 nasledovne: a) ktoré je najmenej 21 dní, ale nie viac než 90 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, pokiaľ nebola aplikovaná druhá dávka očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,
b) ktoré je najmenej 21dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, pokiaľ bola aplikovaná druhá dávka očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,
c) ktoré je najmenej 21 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,
d) ktoré sú najmenej 21 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochoreniaCOVID-19,
e) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,
f) ide o osobu do 10 rokov veku

(2) Koordinátorka výletu je oprávnená požadovať od zúčastnenej osoby podujatia predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností, do tohto dokladu je oprávnená nahliadnuť. Pri nástupe do autobusu je povinné použiť dezinfekciu na ruky, taktiež pri vstupoch do jednotlivých pamiatok. Prosíme Vás o dodržanie obsadenia rovnakých sedadiel počas prepravy. Počas celého výletu je nevyhnutné použiť ochranu horných dýchacích ciest, chrániť seba a spolucestujúcich. Prosíme Vás, aby ste konzumáciu jedla nechali na čas na to vyhradený. Pri dodržiavaní pitného režimu Vás prosíme o zloženie si ochrany dýchacích ciest len na nevyhnutný čas.

Všeobecné opatrenia pre výkon hromadných podujatí

Podľa § 48 ods. 4 písm. d), r), w a y) zákona sa pre výkon hromadných podujatí v interiéri aj exteriéri ustanovujú nasledovné opatrenia: b) vstup a pobyt v mieste hromadného podujatia umožniť len s prekrytými hornými dýchacími cestami c) organizátor je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov. Zoznam účastníkov bude po tejto dobe zlikvidovaný. Prosíme Vás o akceptovanie rozdelenie do skupín koordinátorkou pri návšteve pamiatok podľa konkrétnych požiadaviek (max. 30 osôb v 1 skupine). Počas programu výletu dbajte o dodržiavanie bezpečnostných rozostupov vo vnútorných ale aj vo vonkajších priestoroch. Veríme, že sa nám spoločnými silami podarí absolvovať výlety nie len zážitkovo hodnotne, zaujímavo ale aj bezpečne.

Ďakujeme Vám za Vašu ochotu a obozretnosť a prajeme krásny výlet.

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, návšteva Drnavy, návšteva kostolíka v Lúčke, prehliadka mlynu v Kováčovej, služby sprievodcu, neskorý obed a prehliadka Granária.

Ďalšie výlety, ktoré by vás mohli zaujímať

Na lodi bez hraníc

4. JÚL 2021

  • Autobusom do Viničiek
  • Odtiaľ loďou do Sárospataku a späť
  • Autobusom do Košíc

Na stope filmu Čiara

10. JÚL 2021

  • Zálužice, Sobrance
  • Tibava, Beňatina
  • Ubľa

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This