fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

2. OKTÓBER 2021

Prechádzka vinicami

  • ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00

Ani túto sobotu neseďte doma, ale vydajte sa s nami na poznávanie ďalších kútov Košického kraja. Tentokrát to bude vinohradnícka oblasť Tokaj. Čaká vás prehliadka kaštieľa v Borši, gastronomický zážitok v reštaurácii Zlatá Putňa a prechádzka zelenými vinicami zakončená degustáciou prvého tokajského vínka.

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

Kaštieľ v Borši

Renesančný novozrekonštruovaný kaštieľ z polovice 16. storočia sa zapísal do histórie najmä tým, že sa tu narodil František II. Rákoczi – vodca posledného protihabsburského stavovského povstania. Stalo sa tak 27. marca 1676. V priestoroch kaštieľa sa ale dlho nezdržal a väčšinu svojho detstva prežil na hrade Mukačevo. Dnes slúži kaštieľ ako múzeum. Expozície približujú život a pôsobenie Františka II. Rákocziho, históriu rodu Rákoczi a tiež dejiny samotného kaštieľa. V interiéri sa zachovali renesančné portály, krby, ale aj staršie architektonické prvky zo stredovekého objektu. Zo strany nádvoria zdobia prízemie arkády z 18. storočia.

OZ Tokajský strapec

Rozľahlé vinice a vzduch nasiaknutý hroznom. V takomto prostredí vás privítajú nadšenci z Občianskeho združenia Tokajský strapec v obci Viničky. Spolok združuje najmä drobných pestovateľov viniča a výrobcov vína v tokajskej oblasti. Všetkých spája jedno, nadšenie zo svojho remesla a láska k vínu. Budete mať možnosť porozprávať a poprechádzať sa s týmito svedomitými vinármi, ktorí vám nakoniec predstavia svoje vínka. Neváhajte a ochutnajte výnimočný Tokaj!

Viničky

V rodinnom penzióne a reštaurácii Zlatá Putňa si doprajeme trošku oddychu pri domácom jedle, ktoré rozmazná vaše zmysly. Či už to bude sezónne menu alebo maďarská klasika, hladní určite neodídete. V blízkosti, na mŕtvom ramene rieky Bodrog sa nachádza rybník Podkova, ktorého názov je odvodený od jeho samotného tvaru. Využíva sa najmä na relax, rybolov a člnkovanie.

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, prehliadka kaštieľa v Borši, obed v Zlatej Putni, komentovaná prechádzka vinicami a ochutnávka vína u miestnych vinárov.

Ďalšie výlety, ktoré by vás mohli zaujímať

Ci béby!

9. OKTÓBER 2021

  • Vinohradnícka oblasť Tokaj

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This