fbpx
Vyberte stranu

Po stopách permoníka

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
  • Banícke múzeum v Rožňave
  • Historické centrum Rožňavy
  • Náučný chodník Čučma

PROGRAM

Naštartujte svoju fantáziu a sfárajte s nami pod zem. Banská tradícia na Gemeri vás určite osloví aj dnes, v časoch, keď už baníctvo z tohto regiónu prakticky vymizlo. Videli ste už najstarší parný valec na svete alebo jediný parný nákladný automobil Škoda Sentinel na Slovensku? Alebo banskú štôlňu vyrazenú pomocou kladivka a želiezka? Ak odpovedáte „nie“, ďaleko chodiť nemusíte, stačí nastúpiť na správny autobus.

27. JÚL 2019

Odchod autobusu je o 8:00 z parkoviska pri Jumbo centre v Košiciach

Predpokladaný návrat do Košíc – okolo 18:00.

Rožňava

návšteva Baníckeho múzea v Rožňave, prehliadka troch expozícii – Expozícia baníctva a hutníctva, Čas pary a Banské pracoviská, po ukončení prehliadky expozícii – prehliadka centra mesta Rožňava s odborným výkladom.

Metercia

Vŕšok nad portálom štôlne v Čučme slúžil maliarovi ako pozadie pre slávny neskorogotický tabuľový obraz Rožňavská Metercia, namaľovaný v roku 1513, ktorého originál sa nachádza v biskupskej katedrále v Rožňave. Ten budú mať možnosť vidieť pri prehliadke mesta Rožňava.

Čučma

Kresanica – ručne razená štôlňa za pomoci kladiva a želiezka o celkovej dĺžke 240 m.

Zvonica – pôvodne Banská klopačka, ktorá oznamovala začiatok a koniec pracovnej šichty. V roku 2012 podporil program Terra incognita opravu zvonice a stala sa súčasťou náučného chodníka.

Cena výletu

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka expozícii múzea, historického centra mesta a sprievodca históriou baníctva v Čučme.

Do výletu ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu: Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Krásy Krasu | 3.8.

Jednodňový výlet nostalgickým vlakom
Viac info
Share This