fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

10. JÚL 2021

Na stope filmu Čiara

  • ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00

Filmový turizmus si už dlho získava svojich priaznivcov. Vidieť na vlastné oči miesta, kde sa odohrávali scény obľúbeného filmu, prináša zážitok aj prekvapenie. Ak aj vás zaujal film Čiara z roku 2017, ktorý v prestížnom oceňovaní Slnko v sieti získal až päť cien zo siedmych nominácii, vyberte sa s nami po stopách jeho natáčania. Objavíte miesta, kde sa odohrával dej s kriminálnym námetom a prvkami thrilleru, v ktorom sa odhaľuje ľudský príbeh zasadený do prostredia prelínajúcich sa kultúr a zvykov na pohraničí. Nakrúcali ho na viac než 40 rôznych miestach, prevažne na východnom Slovensku, na západe Ukrajiny, v Užhorode či Perechyne, vrátane niekoľkých rôznych lokalít v Bratislave. My navštívime Zemplín – obce Zálužice, Sobrance, Tibavu, Beňatinu a Ubľu.

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

V Zálužiciach filmári pracovali pred budovou školy a v Sobranciach pred miestnou  nemocnicou. Či sa zábery dostali do filmu sa dozviete na výlete.

 

Viacero scén bolo realizovaných v niekdajšom kaštieli v dedinke Tibava s krásnou veľkou záhradou kde vo filme bývali hlavní protagonisti.

Beňatinský kameňolom sa pre filmárov javil ako jedno z vhodných miest natáčania. Vo filme sa nakoniec nahrávali scény v dvoch kameňolomoch.

 

Výlet sa končí v dedinke Ubľa, v blízkosti ktorej sa nachádza aj hraničný priechod s Ukrajinou. Je dôležitým miestom, lebo aj príhody porozprávané v miestnej krčme poslúžili pri príprave filmového scenára.

 

Spoznávanie týchto známych i menej známych miest z filmu Čiara, bude doplnené výkladom skúseného — v rámci našich výletov najlepšie hodnoteného sprievodcu — hlavou konceptu tohto filmového výletu.

Podmienky účasti (COVID19 pravidlá)

Tešíme sa, že epidemiologická situácia nám dovolila opäť realizovať obľúbené výlety. Hoc epidémia momentálne hlási ústup, opatrnosť a obozretnosť by nás mali sprevádzať naďalej. Vzhľadom k aktuálnym opatreniam by sme Vás radi požiadali o dodržiavanie protiepidemiologických opatrení podľa Vyhlášky č. 216 (Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí) zo dňa 10. júna 2021, v platnosti od 14.6.2021.

Účasť na výlete nie je povolená pre osoby, ktoré sa pri vstupe na hromadné podujatie nepreukážu negatívnym výsledkom RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hodín.

Podľa § 7, Spoločné ustanovenia:
Podmienku negatívneho výsledku testu na ochorenie COVID-19, je možné nahradiť potvrdením o vakcinácii proti ochoreniu COVID – 19 nasledovne: a) ktoré je najmenej 21 dní, ale nie viac než 90 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, pokiaľ nebola aplikovaná druhá dávka očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,
b) ktoré je najmenej 21dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, pokiaľ bola aplikovaná druhá dávka očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,
c) ktoré je najmenej 21 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19,
d) ktoré sú najmenej 21 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochoreniaCOVID-19,
e) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,
f) ide o osobu do 18 rokov veku

(2) Koordinátorka výletu je oprávnená požadovať od zúčastnenej osoby podujatia predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností, do tohto dokladu je oprávnená nahliadnuť. Pri nástupe do autobusu je povinné použiť dezinfekciu na ruky, taktiež pri vstupoch do jednotlivých pamiatok. Prosíme Vás o dodržanie obsadenia rovnakých sedadiel počas prepravy. Počas celého výletu je nevyhnutné použiť ochranu horných dýchacích ciest, chrániť seba a spolucestujúcich. Prosíme Vás, aby ste konzumáciu jedla nechali na čas na to vyhradený. Pri dodržiavaní pitného režimu Vás prosíme o zloženie si ochrany dýchacích ciest len na nevyhnutný čas.

Všeobecné opatrenia pre výkon hromadných podujatí

Podľa § 48 ods. 4 písm. d), r), w a y) zákona sa pre výkon hromadných podujatí v interiéri aj exteriéri ustanovujú nasledovné opatrenia: b) vstup a pobyt v mieste hromadného podujatia umožniť len s prekrytými hornými dýchacími cestami c) organizátor je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov. Zoznam účastníkov bude po tejto dobe zlikvidovaný. Prosíme Vás o akceptovanie rozdelenie do skupín koordinátorkou pri návšteve pamiatok podľa konkrétnych požiadaviek (max. 30 osôb v 1 skupine). Počas programu výletu dbajte o dodržiavanie bezpečnostných rozostupov vo vnútorných ale aj vo vonkajších priestoroch. Veríme, že sa nám spoločnými silami podarí absolvovať výlety nie len zážitkovo hodnotne, zaujímavo ale aj bezpečne.

Ďakujeme Vám za Vašu ochotu a obozretnosť a prajeme krásny výlet.

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná potulka po stopách filmu Čiara. Na výlet si zabezpečte občerstvenie a pitný režim, prestávka na jedlo bude v lokálnej reštaurácii

Ďalšie výlety, ktoré by vás mohli zaujímať

Spiš „bez starosti“

24. JÚL 2021

  • Kaplnka Sans Souci v Iliašovciach
  • Kostol a kaplnka v Spišskom Štvrtku
  • Myšia Hôrka, Jánovce

Za permoníkmi do Gelnice

7. AUGUST 2021

  • Žakarovce
  • Banícke múzeum a banský skanzen v Gelnici
  • Zámčisko (ruiny gelnického hradu), Turzovské jazero

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This