fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

10. JÚL 2021

Na stope filmu Čiara

  • ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00

Filmový turizmus si už dlho získava svojich priaznivcov. Vidieť na vlastné oči miesta, kde sa odohrávali scény obľúbeného filmu, prináša zážitok aj prekvapenie. Ak aj vás zaujal film Čiara z roku 2017, ktorý v prestížnom oceňovaní Slnko v sieti získal až päť cien zo siedmych nominácii, vyberte sa s nami po stopách jeho natáčania. Objavíte miesta, kde sa odohrával dej s kriminálnym námetom a prvkami thrilleru, v ktorom sa odhaľuje ľudský príbeh zasadený do prostredia prelínajúcich sa kultúr a zvykov na pohraničí. Nakrúcali ho na viac než 40 rôznych miestach, prevažne na východnom Slovensku, na západe Ukrajiny, v Užhorode či Perechyne, vrátane niekoľkých rôznych lokalít v Bratislave. My navštívime Zemplín – obce Zálužice, Sobrance, Tibavu, Beňatinu a Ubľu.

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

V Zálužiciach filmári pracovali pred budovou školy a v Sobranciach pred miestnou  nemocnicou. Či sa zábery dostali do filmu sa dozviete na výlete.

 

Viacero scén bolo realizovaných v niekdajšom kaštieli v dedinke Tibava s krásnou veľkou záhradou kde vo filme bývali hlavní protagonisti.

Beňatinský kameňolom sa pre filmárov javil ako jedno z vhodných miest natáčania. Vo filme sa nakoniec nahrávali scény v dvoch kameňolomoch.

 

Výlet sa končí v dedinke Ubľa, v blízkosti ktorej sa nachádza aj hraničný priechod s Ukrajinou. Je dôležitým miestom, lebo aj príhody porozprávané v miestnej krčme poslúžili pri príprave filmového scenára.

Spoznávanie týchto známych i menej známych miest z filmu Čiara, bude doplnené výkladom skúseného — v rámci našich výletov najlepšie hodnoteného sprievodcu — hlavou konceptu tohto filmového výletu.

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná potulka po stopách filmu Čiara. Na výlet si zabezpečte občerstvenie a pitný režim, prestávka na jedlo bude v lokálnej reštaurácii

Ďalšie výlety, ktoré by vás mohli zaujímať

Spiš „bez starosti“

24. JÚL 2021

  • Kaplnka Sans Souci v Iliašovciach
  • Kostol a kaplnka v Spišskom Štvrtku
  • Myšia Hôrka, Jánovce

Za permoníkmi do Gelnice

7. AUGUST 2021

  • Žakarovce
  • Banícke múzeum a banský skanzen v Gelnici
  • Zámčisko (ruiny gelnického hradu), Turzovské jazero

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This