fbpx
Vyberte stranu

Na lodi bez hraníc

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
  • Plavba po rieke Bodrog
  • Rákocziho hrad v Sárospataku

PROGRAM

Voda pretekajúca korytom rieky Bodrog nepozná hranice nakreslené do mapy. Prúd nás bude pokojne unášať z Viničiek na území Slovenska až do maďarského Sárospataku. Ten je síce v lete vyhľadávaný najmä kvôli kúpalisku, no my zamierime na iné miesta: čaká nás prehliadka Rákocziho hradu, prevezieme sa vo výletnom vláčiku a obed si dáme v reštaurácii Vár Vendéglő. Špeciálny dojem z plavby ešte umocní pohár dobrého vínka

5. JÚL 2019

31. AUGUST 2019

Odchod autobusu je o 7:30 z parkoviska pri Jumbo centre v Košiciach

Predpokladaný návrat do Košíc – okolo 19:00.

Plavba po rieke Bodrog

 

Plavba výletnou loďou LX-FLORA, ktorá ponúka primeraný komfort, má krytú aj otvorenú palubu, umožňuje jedinečný a nerušený výhľad na okolitú krajinu. V prípade nepriaznivého počasia je dolná paluba uzatvárateľná. Loď vyráža z prístavu pri obci Viničky.

 

Rákocziho hrad v Sárospataku /HU

V hrade sa nachádza múzeum rodu Rákócziovcov. Výstava v Červenej veži oboznamuje so životom šľachty v 16.-17. storočí. Rodu Rákócziovcov je venovaná aj osobitná pamätná expozícia. Historicky zaujímavá je zbierka zbraní a renesančné lapidárium. Pozoruhodná je tiež expozícia vinohradníctva a vinárstva oblasti Tokaj-hegyalja a histórie poľnohospodárstva v župe Zemplín (Zemplén).

Cena výletu

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, plavba loďou po Bodrogu do Sárospataku, prehliadka Rákocziho hradu, ekotaxík, obed v reštaurácii Vendéglö.

Do výletu v júli ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Do výletu v auguste ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu: Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Karpatský oblúčik | 20.7.

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
Viac info
Share This