fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

15. AUGUST 2021

Na lodi bez hraníc

  • ODCHOD o 7:30 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 19:00

Voda pretekajúca korytom rieky Bodrog nepozná hranice zakreslené do mapy. Prúd nás bude pokojne unášať zo slovenských Viničiek až do maďarského Sárospataku. Ten je síce v lete vyhľadávaný najmä kvôli kúpalisku, no my zamierime na iné miesta: čaká nás prehliadka Rákocziho hradu, prevezieme sa výletným vláčikom a obed si dáme v maďarskej reštaurácii. Špeciálny dojem z plavby ešte umocní pohár dobrého vínka.

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

Plavba po rieke Bodrog do Sárospataku

výletnou loďou LX-FLORA, ktorá ponúka primeraný komfort, má krytú aj otvorenú palubu, umožňuje jedinečný a nerušený výhľad na okolitú krajinu. V prípade nepriaznivého počasia je dolná paluba uzatvárateľná.

Rákocziho hrad v Sárospataku

ukrýva múzeum rodu Rákócziovcov. Výstava v Červenej veži oboznamuje so životom šľachty v 16. – 17. storočí. Rodu Rákócziovcov je venovaná aj osobitná pamätná expozícia. Historicky zaujímavá je zbierka zbraní a renesančné lapidárium. Pozoruhodná je tiež expozícia vinohradníctva a vinárstva oblasti Tokaj-hegyalja a histórie poľnohospodárstva v župe.

Podmienky účasti (COVID19 pravidlá)

Tešíme sa, že epidemiologická situácia nám dovolila opäť realizovať obľúbené výlety. Hoc epidémia momentálne hlási ústup, opatrnosť a obozretnosť by nás mali sprevádzať naďalej. Vzhľadom k aktuálnym opatreniam by sme Vás radi požiadali o dodržiavanie protiepidemiologických opatrení podľa Vyhlášky č. 223 (Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí) zo dňa 23. júla 2021, v platnosti od 23.7.2021.

Účasť na výlete nie je povolená pre osoby, ktoré sa pri vstupe na hromadné podujatie nepreukážu negatívnym výsledkom RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hodín.

 

Podľa § 7, Spoločné ustanovenia:
Podmienku negatívneho výsledku testu na ochorenie COVID-19, je možné nahradiť potvrdením o vakcinácii proti ochoreniu COVID – 19 nasledovne

a) osoba je najmenej 14 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti

ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,

b) osoba je najmenej 21 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti

ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,

c) osoba je najmenej 14 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu

COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od

prekonania ochorenia COVID-19, alebo

d) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,

e) ide o osobu do 12 rokov veku

(2) Koordinátorka výletu je oprávnená požadovať od zúčastnenej osoby podujatia predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností, do tohto dokladu je oprávnená nahliadnuť. Pri nástupe do autobusu je povinné použiť dezinfekciu na ruky, taktiež pri vstupoch do jednotlivých pamiatok. Prosíme Vás o dodržanie obsadenia rovnakých sedadiel počas prepravy. Počas celého výletu je nevyhnutné použiť ochranu horných dýchacích ciest, chrániť seba a spolucestujúcich. Prosíme Vás, aby ste konzumáciu jedla nechali na čas na to vyhradený. Pri dodržiavaní pitného režimu Vás prosíme o zloženie si ochrany dýchacích ciest len na nevyhnutný čas.

Všeobecné opatrenia pre výkon hromadných podujatí

Podľa § 48 ods. 4 písm. d), r), w a y) zákona sa pre výkon hromadných podujatí v interiéri aj exteriéri ustanovujú nasledovné opatrenia: b) vstup a pobyt v mieste hromadného podujatia umožniť len s prekrytými hornými dýchacími cestami c) organizátor je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov. Zoznam účastníkov bude po tejto dobe zlikvidovaný. Prosíme Vás o akceptovanie rozdelenie do skupín koordinátorkou pri návšteve pamiatok podľa konkrétnych požiadaviek. Počas programu výletu dbajte o dodržiavanie bezpečnostných rozostupov vo vnútorných ale aj vo vonkajších priestoroch. Veríme, že sa nám spoločnými silami podarí absolvovať výlety nie len zážitkovo hodnotne, zaujímavo ale aj bezpečne.

Ďakujeme Vám za Vašu ochotu a obozretnosť a prajeme krásny výlet.

VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky

https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2021/07/vyhlaska_231.pdf

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, plavba loďou po Bodrogu do Sárospataku, prehliadka Rákocziho hradu, ekotaxík, obed v reštaurácii v Sárospataku.

Ďalšie výlety, ktoré by vás mohli zaujímať

Potulky po Mantákove

28. AUGUST 2021

  • Medzev
  • Smolnícka huta
  • Smolnícky tajch

Opálové bane a svedkovia
plynúceho času

11. SEPTEMBER 2021

  • Opálové bane
  • Kaštieľ v Budimíre

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This