fbpx
Vyberte stranu

Krásy Krasu

VLAKOM ZA UNESCOM
  • Gombasecká jaskyňa
  • Areál Gombasek
  • Silická ľadnica

PROGRAM

Nie je nad pohodový letný deň prežitý s rodinou na výlete v prírode. A prostredie Slovenského krasu ponúka nekonečné množstvo námetov. Odvezte sa nostalgickým vlakom do lokality, ktorá je súčasťou svetového dedičstva Unesco. Čo nás čaká? Gombasecká jaskyňa, v ktorej príroda vytvorila neuveriteľné kúsky. Ďalej turistika k fascinujúcej Silickej ľadnici, najnižšie položenej ľadovej jaskyni v miernom klimatickom pásme. A potom už len zábava a pohodička pri opekačke v areáli Gombasek.

3. AUGUST 2019

Odchod z Košíc o 8.00 hod., predpokladaný návrat o 17:28 hod.

Silická ľadnica

Jaskynná priepasť sa vytvorila preborením stropu, čím sa odkryla strmá, až previsnutá skalná stena, ktorej hĺbka je 91 m. Turistom je prístupná chodníkom po zabezpečenej galérii. Náročnejšia turistická trasa dlhá 3,8 km (s prevýšením 225 m v prvom kilometri) od Gombaseckej jaskyne k Silickej ľadnici trvá približne 1,5 hodiny.

Gombasecká jaskyňa

jej najpôsobivejšími priestormi sú Mramorová sieň so studňou hlbokou osem metrov alebo sieň Hirošima, ktorej dominuje stalagnát pripomínajúci atómový hríb. V sieni Ladislava Herényiho (pomenovanej po jednom z objaviteľov jaskyne) sú tenké brčká tak nahusto, až evokujú predstavu kamenného dažďa. Európskou raritou jaskyne sú snehobiele sklovité brčká, hrubé 2 až 3 milimetre a dlhé 3 metre.

Areál Gombasek

je zasadený do nádhernej prírody, ďaleko od ruchu civilizácie. Nadšenci z dvoch občianskych združení – košického Kikelet a komárňanského Sine Metu – si však vyhrnuli rukávy a pustili sa do pretvorenia celého areálu. K dispozícii je veľké rodinné ohnisko. Deti aj dospelí sa môžu „vyšantiť“ na tráve pri rôznych športových aktivitách.

Trasa vlaku
Košice • Slavec jaskyňa • Košice

Cena výletu

Dieťa do 6 rokov cestuje bezplatne no bez nároku na miesto.

 

V cene je zahrnutá nostalgická jazda na trase Košice – Slavec jaskyňa a späť, komentovaná prehliadka Gombaseckej jaskyne.

 

Nostalgickým vlakom cestujete v zmysle „Prepravného poriadku pre dopravu osôb nostalgickými vlakmi ŽSR“. Práva a povinnosti cestujúcich i dopravcu si prosím pred odchodom vlaku prečítajte tu.

 Na jazdu nostalgickým vlakom nie je možné si uplatniť inú zľavu ako uvedenú organizátorom.

 

Do výletu ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Gemerské perly | 10.8.

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
Viac info
Share This