fbpx
Vyberte stranu

Karpatský oblúčik

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
  • Morské oko
  • Ruská Bystrá
  • Vinianske jazero

PROGRAM

Pripravte si turistické topánky, vyrážame! Nebude to ale žiadna úmorná túra do vyčerpania. Naším cieľom je východ východu: najprv tretie najväčšie prírodné jazero krajiny, potom maličká pohraničná dedinka so svetovým dedičstvom v srdci a napokon letný oddych pri vode. No povedzte, prečo by ste mali vysedávať doma?

20. JÚL 2019

Odchod autobusu je o 8:00 z parkoviska pri Jumbo centre v Košiciach

Predpokladaný návrat do Košíc – okolo 19:00.

Morské oko

Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku a tretie najväčšie prírodné jazero krajiny. Morské oko je súčasťou Vihorlatského pralesa, ktorý je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

 

Chrám Prenesenia ostatkov sv. Mikuláša, Ruská Bystrá

Najvýchodnejší zástupca spomedzi všetkých slovenských drevených kostolíkov zapísaných na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Chrám je postavený kompletne z dreva.


Vinianske jazero

Kvôli jeho vynikajúcim klimatickým podmienkam a prekrásnej prírode je vyhľadávaným miestom v regióne. Leží v malebnom prírodnom prostredí, obkolesené hustými lesmi, napájané prameňmi Vihorlatských vrchov. Plocha prírodného jazera je pomerne malá a vyznačuje sa príjemne teplou vodou.

Cena výletu

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, prehliadka dreveného kostolíka v Ruskej Bystrej, komentovaná turistická prechádzka okolo Morského oka.

Do výletu ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu: Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Po stopách permoníka | 27.7.

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
Viac info
Share This