fbpx
Vyberte stranu

Gemerské perly

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
  • Kaštieľ Betliar
  • Ochtinská aragonitová jaskyňa
  • Mauzóleum Andrássyovcov

PROGRAM

Toto musíte vidieť na vlastné oči! Ukážeme vám najskvostnejšie, najzaujímavejšie a najnavštevovanejšie miesta Gemera. Čaká na nás jediný kaštieľ na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval s pôvodným zariadením a zbierkami. Nakukneme aj do nádhernej jaskyne s aragonitovou výzdobou a obzrieme si tiež architektonický unikát – Mauzóluem Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí, ktoré ukrýva príbeh veľkej lásky Františky a Dionýza.

10. AUGUST 2019

Odchod autobusu je o 8:00 z parkoviska pri Jumbo centre v Košiciach

Predpokladaný návrat do Košíc – okolo 18:00.

Kaštieľ v Betliari

luxusné sídlo, ktoré bolo postavené pre účely reprezentácie svojich majiteľov. Na mieste staršieho menšieho renesančného kaštieľa vznikla v rokoch 1881-86, za grófa Emanuela I. Andrássyho (1821-1891), rezidencia v objatí rozľahlého parku (81 hektárov). Ten je zapísaný do zoznamu svetových historických záhrad.

 

Ochtinská
aragonitová jaskyňaá

je jednou z mála verejne prístupných aragonitových jaskýň sveta, vyniká fenomenálnou aragonitovou výzdobou. Najvzácnejším je takzvaný železný kvet pripomínajúci koral. Jaskyňa sa hrdí zápisom na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Mauzóleum grófa Dionýza
a Františky Andrássyovcov

Ojedinelú secesnú pamiatku (nazývanú tiež slovenský „tádž mahál“) dal postaviť v rokoch 1903 – 1904 gróf Dionýz Andrássy, posledný mužský predstaviteľ monockej vetvy Andrássyovcov, po smrti manželky Františky, rod. Hablavcovej, na znak ich nerozlučnej lásky.

Cena výletu

V cene výletu je zahrnutá doprava, prehliadka Mauzólea grófa Dionýza a Františky Andrássyovcov, prehliadka kaštieľa v Betliari, vstup do Ochtinskej aragonitovej jaskyne.

Do výletu ostáva

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Organizátor výletu: Košice Región Turizmus, Hlavná 48, 040 01 Košice, IČO 42319269, DIČ 2023656833, vylety@kosiceregion.com,
+421 55 3050530

Za hodinu do Jeruzalema | 14.9.

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET
Viac info
Share This