fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

9. OKTÓBER 2021

Ci béby!

  • ODCHOD o 13:30 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 20:00

Vinohradnícka oblasť Tokaj je predovšetkým miestom zrodu kráľovského nápoja, ale skrýva v sebe veľa nepoznaného. Unikátnu slovenskú vinársku oblasť dotvárajú historické tufové pivnice, sudy plné vína či malebné dedinky s bohatou históriou. Výnimočného ducha tomuto miestu vdychujú svojou svedomitou prácou aj pestovatelia, výrobcovia vín a miestni obyvatelia. Rozprávkové prechádzky vinohradmi a okolitou prírodou, tradičné domáce jedlo a príjemné vidiecke ubytovanie očarí každého, kto navštívi tento jedinečný kút Slovenska.

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

Vyhliadková veža Tokaj

je od roku 2015 dominantou Vinohradníckej oblasti Tokaj. Dvanásť metrov vysoká vyhliadková veža je jedinečná svojím tvarom dreveného suda. Oceľovú konštrukciu veže dotvárajú drevené lamely. Je umiestnená vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Veža spolu s altánkom a detským ihriskom je ideálnym oddychovým miestom pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi. Pri výstupe na vrchol sa vám naskytne nádherný výhľad na tokajské vinohrady, ale aj za hranice – do maďarského mesta Sátoraljaújhely.

Tokaj & CO, Malá Tŕňa

historická pivnica Tokaj & CO z 13. storočia je najväčšia na Tokaji, jej celková dĺžka je 2,5 kilometra a ukrýva 1500 dubových sudov. Nie nadarmo sa pýši zápisom na zozname Národných kultúrnych pamiatok. Príďte a objavte ju sami! Špeciálne pre vás je pripravená degustácia s názvom Spoznávame Tokaj, ktorá obsahuje 9 vzoriek vína niečo dobré pod zub, a to v skutočnej degustačnej miestnosti. Degustáciou nás prevedie enologička, ktorá nám o tokajskom víne veľa prezradí.

Podmienky účasti (COVID19 pravidlá)

Vzhľadom k aktuálnym opatreniam by sme Vás radi požiadali o dodržiavanie protiepidemiologických opatrení podľa Vyhlášky č. 241 (Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí) zo dňa 12.8. 2021, v platnosti od 16.8.2021.

 

Účasť na jednodňových autobusových výletoch

 

Opálové bane a svedkovia plynúceho času 11.9.2021

Za Unescom na Zemplín 25.9.2021

Prechádzka vinicami 2.10.2021

Ci béby! 9.10

organizovaných KRT je povolená len pre osoby  plne očkované proti  ochoreniu COVID-19.

 

 Za osobu v režime „plne očkovaná“ sa na účely tejto vyhlášky považuje:

  • a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
  • b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,
  • c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID19, alebo
  • d) osoba do 12 rokov veku.

Vyhláška stanovuje povinnosť preukázať sa potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19. Uvedené potvrdenie je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ, ak je vydaný; v opačnom prípade je potrebné tieto skutočnosti preukazovať dokladom, z ktorého je určiteľná identita preukazujúcej sa osoby.

Organizátor hromadného podujatia je oprávnený požadovať od osoby vstupujúcej do priestorov hromadného podujatia predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností, do tohto dokladu je koordinátorka výletu oprávnená nahliadnuť.

Pri nástupe do autobusu je povinné použiť dezinfekciu na ruky, taktiež pri vstupoch do jednotlivých pamiatok. Prosíme Vás o dodržanie obsadenia rovnakých sedadiel počas prepravy. Počas celého výletu je nevyhnutné použiť ochranu horných dýchacích ciest, chrániť seba a spolucestujúcich. Prosíme Vás, aby ste konzumáciu jedla nechali na čas na to vyhradený. Pri dodržiavaní pitného režimu Vás prosíme o zloženie si ochrany dýchacích ciest len na nevyhnutný čas.

Organizátor je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov. Zoznam účastníkov bude po tejto dobe zlikvidovaný. Prosíme Vás o akceptovanie rozdelenie do skupín koordinátorkou pri návšteve pamiatok podľa konkrétnych požiadaviek. Počas programu výletu dbajte o dodržiavanie bezpečnostných rozostupov vo vnútorných ale aj vo vonkajších priestoroch. Veríme, že sa nám spoločnými silami podarí absolvovať výlety nie len zážitkovo hodnotne, zaujímavo ale aj bezpečne.

Ďakujeme Vám za Vašu ochotu a obozretnosť a prajeme krásny výlet.

 

VYHLÁŠKA 241 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_241.pdf?fbclid=IwAR21vPgd-NnNxkXgKEfsR8RLvaLcsRqRVmoURz57ljQbk0r3cMGCaCVj8rE

 

V prípade ak ste si vstupenky zaobstarali v čase pred platnosťou Vyhlášky 241, resp. v čase pred zverejnením tohto usmernenia (16.8.2021) a nespĺňate podmienky účasti na výlete v čase jeho konania, prosím kontaktujte nás mailom vylety@kosiceregion.com, telefonicky na číslach: +421 55 3050 530, +421 907 964 316 alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

 

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka tokajskej vinohradníckej oblasti, návšteva vyhliadkovej veže Tokaj, degustácia vín v typickej tokajskej tufovej pivnici a niečo pod zub k vínu.

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This