fbpx
0907 964 316 | 055 30 505 30 vylety@kosiceregion.com

22. MÁJ 2021

Bylinkové
randez-vous

  • ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
  • PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00

Prijmete od nás pozvanie na rendez-vous?

Žiadne kino, žiadna reštika, ruža a lacné ťahy.

Naopak, len my a sprievodca, s ktorým si prejdeme úchvatné miesta v okolí Spišského hradu.

Čaká nás badánie v pradávnej histórii, nazrieme do bylinkovej lekárne matky prírody a dozvieme sa aj množstvo zaujímavostí o unikátnom Spišskom Jeruzaleme.

Je to súbor kaplniek a zastavení usporiadaných do krajiny tak, aby kopírovali originálnu krížovú cestu v Jeruzaleme.

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

Prírodná rezervácia Dreveník

Najväčšie travertínové územie na Slovensku je na prvý pohľad zaujímavou skalnou scenériou. Priaznivcov histórie ale určite upútajú zvyšky starého slovanského hradiska a Kamenný raj. Chcete o tomto tajomnom historickom a vzácnom botanickom území vedieť viac? Alebo nazrieť do bylinkovej lekárne všemocnej prírody? Nie je nič jednoduchšie, dajte si s nami bylinkové rendez-vous! Na svoje si prídu i milovníci hojne sa vyskytujúcich fosílií či vzácneho, neraz prísne chráneného rastlinstva. Sprevádzať nás bude botanička a milovníčka liečivých byliniek. Z Dreveníka si môžete vychutnať množstvo nádherných výhľadov, ktorým kraľuje pohľad na majestátny Spišský hrad.

Pažica

je vskutku zaujímavé miesto neďaleko historickej dominanty – Spišského hradu. Zrejme najstaršiu kalváriu na Slovensku vytvorili naši predkovia niekoľko storočí dozadu. Priestorovo ju v krajine usporiadali tak, aby presne kopírovala jeruzalemskú krížovú cestu. Tento výlet je jedinečnou príležitosťou dozvedieť sa o Spišskom Jeruzaleme veci, ktoré nepozná ani Google. Prehliadková trasa Spišského Jeruzalema bude komentovaná odborníkom.

Sivá Brada

Zaujímavým miestom na konci trasy je Kaplnka sv. kríža stojaca na stále živom, rastúcom travertínovom kopci Sivá brada. V blízkosti sa nachádzajú klokotajúce jazierka s malým gejzírom.

Cenník

V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, odborne komentovaná turistika jedným z najstarších chránených území na Slovensku – Dreveníkom, travertínovými kopami, v sprievode botaničky, komentovaná prehliadka Pažice a Sivej Brady. Na výlet si zabezpečte občerstvenie a pitný režim.

Ďalšie výlety, ktoré by vás mohli zaujímať

Gemerské sakrálne tajomstvá

5. JÚN 2021

  • Gotická bazilika v Štítniku
  • Kostol v Koceľovciach
  • Kostol v Ochtinej

Čarovný Gemer

20. JÚN 2021

  • Drnava
  • Vodný mlyn v Kováčovej, Kostolík v Lúčke
  • Granárium v Jablonove nad Turňou

Organizátorom výletu je Košice Región Turizmus, Hlavná 48, Košice. IČO: 42319269, DIČ: 2023656833, email: vylety@kosiceregion.com, telefón: +421 55 30 505 30.

Košice Región Turizmus 

Newsletter

Prihláste sa na odber

Share This